2x01

28. november 2009 at 14:45 | Danny |  2.séria
2x01 The Titan on the Tracks
Tempe a Booth vyšetřují smrt senátora a potenciální pokus sebevraždu vysoce postaveného obchodníka.

Tempe a Booth vyšetřují místo činu u vykolejeného vlaku, kde jsou v troskách nalezena těla senátorky a vysoce postaveného obchodníka. Tělo obchodníka je nalezeno v autě uvnitř vlaku a na první pohled jde o sebevraždu. Zatímco zkoumá možné propojení mezi oběma oběťmi, Tempe a její tým zjistí, že obchodník je stále naživu, avšak vážně zraněný, a tělo ve vlaku byl někdo jiný. Jak se začínají objevovat nová vodítka, vyšetřování se ještě více zkomplikuje. Dojde k odhalení detailů o obchodníkově soukromém životě, které Tempe a Bootha zavedou až k soukromému detektivovi, jež může mít klíčové informace.
Mezitím se Tempe seznámí s Dr. Camille Saroyanovou, patoložkou první třídy, která byla přijata jako vedoucí forezního oddělení v Jeffersonově institutu a je tak Tempinou šéfovou. Tempe s Cam nezačne příliš šťastně a Booth se jí snaží přesvědčit o Camině prospěšnosti. Netrvá dloho a Tempe zjistí, že Cam je až příliš familierní vůči Boothovi a že je pojí společná minulost.
S Caminou pomocí se později Tempe a Booth dozvědí se o tom, že obchodníka někdo vydíral kvůli jeho možné drogové závislosti. Na zadním sedadle obchodníkova auta pak tým objeví výbušné palivo, které mělo zjevně způsobit mnohem větší škodu než "jen" vykolejení vlaku.
Zanedlouho Booth objeví skutečného obchodníka v nemocnici. Někdo ho vyhodil z jedoucího auta a on jen stěží přežil a je v komatu.
Tempe a Booth se ve vedlejší linii pátrání setkávají se zabijákem Michaelem Downsem, který odhalí, že zabil Vince McVicara jako vzkaz od Tempina otce.
Na konci epizody Tempe navštíví matčin hrob a poprvé ukáže svoje emoce bez zábran. Booth jí dá veškerou podporu, kterou potřebuje, aby našla rozuzlení, ke kterému potřebuje dojít..
 

Be the first one to judge this article.

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement